Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Шајло, ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, поднесе барање да се откаже од своето презиме. На овој чекор се одлучила откако наполнила 18 години.

Иако нејзиното барање допрва треба да биде одобрено, TMZ објави дека таа отсега ќе се потпишува како Шајло Џоли.

Веста доаѓа само неколку дена откако нејзината сестра Вивиен исто така го отфрли презимето на Пит.

Но, двете не се единствените. Захара и Медокс го направија истото. Не е познато дали актерот е во контакт со своите деца, а Медокс во 2020 година го прозва на социјалните мрежи.

„Среќен ден на таткото шу*ак од светска класа. Повторно и повторно се докажуваш како ужасна и презрена личност. Немаш емпатија за твоите четири деца кои се тресат во твое присуство“, напиша меѓу другото Медокс.

Џоли поднесе барање за развод во 2016 година. Тие официјално се разведоа во 2019 година, но сè уште се водат битка за старателство.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе