Утре повремен дожд, од недела обилни врнежи

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен дожд.

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, во недела засилен ветер од југоисточен правец. Во недела кон крајот на денот и во понеделник врнежите ќе бидат пообилни, а на места и поројни, над 35 литри на метра квадратен). Во понеделник на планините врнежите ќе бидат од снег.

Во следните денови ќе преовладува умерено до значително облачно време со повремени врнежи од дожд.

реклама

Што ќе се случи во телото ако секој ден пешачите?

Read more

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

26 јануари 1788, почнала колонизацијата на Австралија

Read more

Конор Мекрегор суспендиран на шест месеци

Read more

Македонија

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Read more

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај, задутре дел од Центар и Арачиново

Read more

Усвоен Националниот план за COVID-19 вакцинација

Read more

Во текот на ноќта облачно со повремени врнежи претежно од снег

Read more
 

Вести

Филипче: Повикувањето за вакцинација ќе се одвива преку системот „Мој термин“

Читај повеќе

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај, задутре дел од Центар и Арачиново

Читај повеќе

Усвоен Националниот план за COVID-19 вакцинација

Читај повеќе

Португалија ги претстави целите на претседателството со ЕУ

Читај повеќе

Во текот на ноќта облачно со повремени врнежи претежно од снег

Читај повеќе

Нови 444 случаи на COVID-19, 894 оздравени и 21 починат

Читај повеќе

АХВ постапи по две нотификации за увезен небезбеден сусам од Индија

Читај повеќе

Средба на Димитров и Османи со Лајчак: Македонската европска приказна е пример за другите држави од регионот

Читај повеќе

Ресторани во Дубаи им нудат попусти на вакцинираните гости

Читај повеќе