„Уживања“ со прилепчаните The Dreamers

Токму кон крајот на летото, младите прилепчани The Dreamers испорачаа вистински летен хит.

Бендот, во кој вокалите се на Викторија Стојческа и Маја Црвенкоска, клавијатури свири Кире Најдоски, а гитара Милан Секулоски, ја објави првата песна „Уживања“, заедно со видеоспот.

Музиката и текстот се на членовите на бендот, аранжманот на Рубин Димкоски, а микс и мастер се работени во R Music Studio.

Видеоспотот е дело на FanProdukcija, режија Оливер Ангелески, монтажа Георгиј Трајкоски, камера Александар Ристески, Георгиј Трајкоски, дрон оператор Мартин Милкоски, светло Театар „Чин4Сцена5“ и шминка Валентина Ѓорѓиоска.

The Dreamers, чиј прв настап како бенд во овој состав беше лани во септември, со оваа песна го најавуваат и првиот албум што се очекува да биде готов напролет.

Дотогаш, уживајте и сонувајте со The Dreamers.

Remote video URL
реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more

МК сцена

Почнува 36-тото издание на Макфест

Read more

Откажани фестивалите Skopje sounds good и Skopje calling

Read more

Кој сѐ ќе настапи вечер на Здраво Млади 11?

Read more

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе