Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Руското списание Kolesa.ru објави рендери кои покажуват како би можел да изгледа Volkswagen Golf Country.

Volkswagen на Саемот за автомобили во Женева во 1989 година го претстави концептот за Golf Country, Golf со hatchback погон на сите 4 тркала, а по одличните реакции на новинарите и јавноста, година дена подоцна пристигна продукциската верзија која се произведуваше во фабриката во Грац, Австрија.

Но и покрај добрите критики, продажбата на Golf Country не помина добро. Произведени се помалку од 8.000 примероци во период од 3 години, а причината за тоа беше што кросоверите не беа популарни во тоа време.

Меѓутоа, популарноста на кросоверите во последно време е голема ширум светот, а новиот Golf Country би можел да биде добар чекор на Volkswagen, сметаат од Kolesa.ru.

Сепак, oд Volkswagen Golf имаат неколку кросовери во понудата и најверојатно нема да произведат Golf Country.

Тагови
реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Читај повеќе