Вака изгледа првиот смартфон на Lenovo наменет за гејмери

Неколку промотивни видеа кои се појавија на интернет го откриваат изгледот на првиот смартфон на компанијата Lenovo кој е наменет за гејмери.

Се работи за смартфон наречен Lenovo Legion чијшто промотивен материјал го откри анонимен извор. Исто така, откриени се и некои спецификации.

Видеата укажуваат на тоа дека смартфонот ќе го напојува батерија од 5.000 mAh и ќе поддржува полнење од 90W при што за 30 минути се полни до 100 проценти. Видлив е и USB-C port за полнење, слот за SIM картичка, како и дополнителен USB-C port. Звучниците се сместени во горниот и долниот агол, додека микрофонот е позициониран на горната страна.

На предната страна има симетричен дизајн во облик на буквата Y. Во центалниот дел на задниот панел се сместени 2 камери што е малку невообичаено. Сепак, ова е добро решение бидејќи гермерите ги држат смартфоните хоризонтално. Селфи камерата има pop-up механизам.

Уредот има Qualcomm Snapdragon 865 процесор и екран со резолуција од 2.340х1.080 пиксели, како и фреквенција на освежување на екранот од 144 Hz.

Задните камери имаат 64 МP и 16 МP, а селфи камерата има 20 MP.  

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Read more

Ова е најмалиот телефон во светот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Читај повеќе

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Луѓето загадуваат, а паметен робот ќе им ги чисти плажите од отпушоци

Читај повеќе
  • play_arrow

Мозочен имплант овозможи парализирано лице да „изговори“ цели реченици

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Читај повеќе

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Читај повеќе

Рускиот модул на МВС изгоре во атмосферата, ќе го замени „Наука“

Читај повеќе
  • play_arrow

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Читај повеќе

Антителата по втората доза на Sinovac ослабуваат по шест месеци

Читај повеќе