НБА 2019/20

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Никола Јокиќ и Денвер Нагетс првиот натпревар против Јута Џез во плејофот ќе го одиграат во понеделник од 19 часот и 30 минути по централноевропско време.

НБА го соопшти конечниот распоред на сите натпревари, а за балканските фанови на Јокиќ распоредот не можеше да биде подобар, бидејќи тој игра главно во дневни термини. Вториот и третиот меч се на 19 и 21 август, од 22 часот.

Ќе се игра на четири победи и првата екипа која ќе дојде до таа бројка ќе влезе во следната рунда, односно полуфиналето.

Целосниот распоред е достапен ТУКА.

Тагови
реклама

Кошарка

Нови брилијантни партии на Дончиќ и Јокиќ

Read more

Леброн по триумфот над Бакс: Најважен е успехот на тимот

Read more

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Read more

Јокиќ се погрижи за Оклахома, шеста победа во низа за Јута

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Монтреал уште еднаш го среди Ванкувер

Читај повеќе

Лазаров: Го допревме дното

Читај повеќе

Европската комисија ги поддржа ФИФА и УЕФА во борбата против најавената Суперлига

Читај повеќе
  • play_arrow

Саутемптон го исфрли Арсенал од ФА купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Менхенгладбах го доби дербито со Дортмунд

Читај повеќе
  • play_arrow

Историска одлука: Ферари донесе прва жена возач во својата академија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нови брилијантни партии на Дончиќ и Јокиќ

Читај повеќе

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Читај повеќе