Вака живеат богатите деца од Тирана: Сакаат скапи автомобили и пари

Б.С.Б.
/ 27.10.2020 / 12:00

Наследниците на богаташите од Тирана на Instagram јавно објавуваат како изгледа нивниот луксузен живот, фалејќи се со скапи автомобили.

Instagram профилот Rich Kids Of Tirana има над 41.000 следбеници и е преполн со објави од млади, богати луѓе кои покажуваат во каков раскош живеат, какви автомобили возат, каде летуваат и слично.

Иако животот не им изгледа премногу возбудлив на Instagram, изгледа дека најмногу пари трошат на луксузни автомобили, но има и многу фотографии на кои се прикажани снопови пари.

Во каков раскош живеат може да се уверите од нивните објави на Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Siper benzit 🔥🔥

A post shared by Rich Kids Of Tirana (@richkidstirana) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@2tshisha @2tshisha 🧿

A post shared by Rich Kids Of Tirana (@richkidstirana) on

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🧿 @ledianafratari 🤒

A post shared by Rich Kids Of Tirana (@richkidstirana) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Big body big G

A post shared by Rich Kids Of Tirana (@richkidstirana) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rich Kids Of Tirana (@richkidstirana) on

реклама

Таксист нашол 300.000 евра и му ги вратил на сопственикот

Read more

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Read more

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Read more

Филипче: Вратени на работа 40 медицински сестри

Read more

Стил

Запознајте ја новата мис Универзум: Андреа Мартинес, од кошаркарка до мис на Шпанија

Read more

Кој е најсекси маж за 2020?

Read more

Прва дама со стил: Најдобрите модни комбинации на Меланија Трамп

Read more

Како изгледа совршената жена во 2020 година?

Read more

Магазин

Како да го ублажите падот од височина до степен на преживување?

Читај повеќе

Кафуле во Рим во кое разговорите за коронавирусот се строго забранети

Читај повеќе
  • play_arrow

Генијален трик за возачи: Одмрзнете ги прозорците за 10 секунди

Читај повеќе

Предлог за ручек: Шпагети карбонара

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Битка за Мадрид: Фемен против фашисти

Читај повеќе

На „наследничката на Стив Џобс“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Читај повеќе

Елон Маск стана побогат од Бил Гејтс

Читај повеќе
  • play_arrow

Емотивната божиќна реклама на Disney ќе ве потсети што е најважно во животот

Читај повеќе

Европска земја која е шампион во борбата против корoната

Читај повеќе