Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Израелскиот рабин Даниел Асор, кој има голем број следбеници на социјалните мрежи, ги предупреди луѓето да не „примаат вакцина против коронавирус, затоа што поради тоа ќе станат хомосексуалци“.

Тој исто така рече дека целата светска вакцинација е дело на „злобна светска влада“, која сака да „воспостави нов поредок во светот“.

„Секоја вакцина направена од ембрионален супстрат - а имаме и докази за тоа - предизвикува спротивни тенденции. Вакцините се земаат од ембрионалната база, а тоа го сторија и тука“, напиша тој во својата изјава, алудирајќи на хомосексуалноста, пренесува порталот Israel Hayom.

URL

По неоснованото и штетно „воспоставување поврзаност“ помеѓу вакцината и хомосексуалноста, Асор продолжи да тврди дека во разните теории на заговор има и вистина во врска со пандемијата на COVID-19.

Тој ги нарече Светската здравствена организација и компаниите за производство на вакцини, како Pfizer и BioNTech, „криминални организации“, тврдејќи дека вирусот е „намерно ослободен со цел да се намали глобалната популација“.

Израелската геј организација Хаврут даде саркастичен одговор на ваквите неосновани тврдења на Асор, велејќи дека ако вакцината ја промени сексуалната ориентација на некое лице, тогаш едвај чекаат да ги поздрават новите членови.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Чек дис аут

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Read more

Германските корона-скептици маскирани на протест

Read more

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Read more

Спасување срна со замрзната муцка

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Зошто треба да ја наведнете главата напред кога ви тече крв од носот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе