1.МФЛ

Вардар и Шкендија ги објавија стартните состави за дерби дуелот

Тренерите на Вардар и Шкендија пред почетокот на дерби натпреварот во последното есенско коло, ги објавија стартните состави за денешниот натпревар.

Домашниот тренер Александар Васоски се одлучи за формација 3-4-3 со следниве фудбалери:

Гостите од Тетово предводени од Ернест Ѓока ќе напаѓаат во следниов состав:

Шкендија мора да победи за да ја намали разликата во однос на есенскиот шампион Вардар и да го направи пролетниот дел интересен, додека пак Вардар со победа би се одлепил на плус 11.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Фудбал

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Read more

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Read more

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Read more

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Читај повеќе

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Читај повеќе

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе