1.МФЛ

Вардар и Шкендија ги објавија стартните состави за дерби дуелот

Тренерите на Вардар и Шкендија пред почетокот на дерби натпреварот во последното есенско коло, ги објавија стартните состави за денешниот натпревар.

Домашниот тренер Александар Васоски се одлучи за формација 3-4-3 со следниве фудбалери:

Гостите од Тетово предводени од Ернест Ѓока ќе напаѓаат во следниов состав:

Шкендија мора да победи за да ја намали разликата во однос на есенскиот шампион Вардар и да го направи пролетниот дел интересен, додека пак Вардар со победа би се одлепил на плус 11.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Фудбал

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Read more

Разумни трансфери: Барселона

Read more

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе