Фудбал
1.МФЛ

Вардар и Шкендија ги објавија стартните состави за дерби дуелот

8. декември 2019 - 12:38 | Ф.З.

Тренерите на Вардар и Шкендија пред почетокот на дерби натпреварот во последното есенско коло, ги објавија стартните состави за денешниот натпревар.

Домашниот тренер Александар Васоски се одлучи за формација 3-4-3 со следниве фудбалери:

Гостите од Тетово предводени од Ернест Ѓока ќе напаѓаат во следниов состав:

Шкендија мора да победи за да ја намали разликата во однос на есенскиот шампион Вардар и да го направи пролетниот дел интересен, додека пак Вардар со победа би се одлепил на плус 11.

Коментирај