Вчера 461 лице фатено без заштитна маска

Во последните 24 часа 461 лице на територијата на Македонија биле санкционирани поради неносење на заштитна маска.

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 25.028 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 461 прекршок во изминатото деноноќие.

Во координација со Државниот пазарен инспекторат во текот на изминатото деноноќие извршени се 81 контрола во објекти при што не се евидентирани објекти кои не ги почитувале одлуките на Владата.

На територијата на целата држава на вкупно 261 лице им се издадени решенија за изолација, а не се евидентирани лица кои потпишале изјави за самоизолација. Извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација при што се евидентирани 2 лица кои не ги почитувале овие мерки.

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на COVID-19

Read more

Хроника

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Read more

Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Самозапалување е причината за опожарената SEAT Altea во Ново Лисиче

Read more

Вести

Од почетокот на пандемијата во светот починаа над 750.000 луѓе

Читај повеќе

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Читај повеќе

Бројот на новозаболени од COVID-19 дневно сè уште трицифрен

Читај повеќе

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Читај повеќе

Пендаровски: Мое е да го дадам мандатот, на мандатарот е да покаже дека има мнозинство во Собранието

Читај повеќе

Од сабота четврта фаза на прскање против комарци

Читај повеќе

Израел и Емиратите постигнаа историски мировен договор

Читај повеќе