Ве молиме, описменете се!

На владината веб-страница kupuvamdomasno.gov.mk веќе две недели стои ова известување.

Освен што Владата доцни со соопштување на списоците со граѓани кои ќе добијат средства од четвртиот пакет економски мерки за помош од корона-кризата, се чини дека не ѝ е приоритет да ангажира лектор за објави од две реченици или барем да вработува писмен кадар.

За потсетување, „нè“ е кратка заменска форма за директен предмет од „ние“. Доаѓа само „нè“ или се удвојува со нас – „нас нè“.

Примери:

Не можеше тогаш да не нè праша.

Сигурно нè виде.

Нас нè виде и ништо не ни рече.

Ве молиме, посетете нè подоцна.

Тагови
реклама

#мкфејл

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Не сме знаеле дека Balenciaga прават детски ортопедски патики

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе