Хроника

Велешанец нападнал полицаец додека бил приведуван за кражба

13. октомври 2019 - 16:06 | МИА

Скопје, 13 октомври 2019 (МИА) – СВР Велес вчера во 15:15 часот го лиши од слобода А.В.(28) од Велес.

Велешанецот бил уапсен поради постоење основано сомнение за извршено кривично дело „тешка кражба’’.

При приведувањето, А.В. физички нападнал полициски службеник.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај