Велешанец нападнал полицаец додека бил приведуван за кражба

Скопје, 13 октомври 2019 (МИА) – СВР Велес вчера во 15:15 часот го лиши од слобода А.В.(28) од Велес.

Велешанецот бил уапсен поради постоење основано сомнение за извршено кривично дело „тешка кражба’’.

При приведувањето, А.В. физички нападнал полициски службеник.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Хроника

Поведена истрага за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Read more

Продолжува потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско Езеро

Read more

Санкционирани диви тркачи на скопските улици

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

Вести

Заев: Ќе разговараме за Влада која ќе се грижи за сите граѓани

Читај повеќе

Нови 75 случаи на коронавирус од 830 тестирања

Читај повеќе

Стартува Flipbook Film Festival

Читај повеќе

Конституирано Собранието, верификувани мандатите на 120-те избрани пратеници

Читај повеќе

Поведена истрага за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Читај повеќе
  • play_arrow

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Читај повеќе

Поскапуваат бензините, поевтинува дизелот

Читај повеќе

Конститутивна седница на новото Собрание: Избрана Верификациската комисија

Читај повеќе

Од утре дожд и намалување на температурата

Читај повеќе