Верничка го повлече папата за рака, тој ја оттурна па ѝ се извини

Римокатоличкиот поглавар папата Франциско се извини откако една верничка силно го повлече за раката, а тој налутено ја оттргна. Папата потоа јавно се извини за инцидентот.

„Толку често губиме трпение, тоа и мене ми се случува. Се извинувам поради лошиот пример што го дадов“, изјави папата.

Снимката од 83-годишниот папа како рефлексивно реагира налутено откако жената ненадејно го грабна и го повлече за раката предизвика огромно внимание во медиумите. Тој ги поздравуваше верниците на плоштадот Свети Петар кога се случи тоа.

реклама

Свет

Автомобил паднат од мост исфрлил воз од шини во Шпанија

Read more

Белци клекнаа на колена и бараа прошка од црнците

Read more

Тајни снимки на СЗО откриваат дека Кина забошотувала информации за коронавирусот

Read more

Шведска призна дека требало да воведат рестриктивни мерки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more