Прв поглед

Вештерките се враќаат: Погледнете го тизерот за „Hocus Pocus 2“

Објавена е првата најава за вториот дел на „Hocus Pocus“, во кој повторно заедно ги гледаме Бет Мидлер, Сара Џесика Паркер и Кејти Наџими. Сестрите Сандерс се повторно заедно и во нова авантура.

Во останатите улоги се Сем Ричардсон, Даг Џонс, Хана Вадингам, Тони Хејл и други. Филмот е во режија на Ен Флечер и ќе биде прикажан на Disney+ на 30 септември.

Нова група средношколки ќе ја запалат свеќата на црниот пламен која ќе ги воскресне вештерките од 17 век – Винифед, Мери и Сара Сандерс.

Обожавателите на филмот се прилично возбудени за новото продолжение.

„Имав 9 години кога го гледав првиот дел и оттогаш го гледам секоја година. Спремна сум за продолжението“, „Мило ми е што сестрите Сандерс се повторно заедно и во истиот состав“, „Ова изгледа супер“, се дел од реакциите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Филм & ТВ

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Васко жабата го полуде интернетот, моментално има над 4 милиони прегледи

Читај повеќе

Џина Лолобриџида ќе се кандидира на парламентарните избори: Италија е во лоша состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 хорори кои морале да претрпат цензура

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 пати кога The Simpsons добија тужби

Читај повеќе
  • play_arrow

Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за третиот дел од полскиот филм полн со секс сцени

Читај повеќе
  • play_arrow

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина

Читај повеќе