Хроника

Малолетничка прегазена во Скопје, возачот избегал

Read more

Kумановка остана без 810 евра, платила за наводен паричен надоместок

Кумановка пријавила во полицијата дека била измамена, платила 810 евра на скопјанец кој ѝ се понудил да ѝ обезбеди наводен паричен надоместок од државата, соопшти СВР Куманово.
Read more

Жена од Валандово силувана од свој роднина

Read more

Скопјанец запрен за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12 часот и 30 минути.
Read more

Пронајдена почината жена со повреди на главата во куќа во близина на Охрид

Безживотно тело на женско лице е пронајдено денеска во близина на викенд-куќа крај стариот пат што води од Охрид кон Струга.
Read more

Приведен дилер на хероин во Тетово

Read more

Физичка пресметка меѓу две семејства завршила со престрелка, приведени 10 лица

Полициски службеници во Полициска станица Ѓорче Петров вчера привеле десет лица по физичка пресметка меѓу две семејства од селата Буковиќ и Раовиќ, во Општина Сарај која завршила со престрелка и еден повреден со прострелни рани.
Read more

Седумнаесетгодишник повреден со остар предмет во тепачка со три лица

Седумнаесетгодишно момче синоќа е повредено со остар предмет и однесено во Градската општина болница „Св. Климент Охридски“, соопшти денеска полицијата.
Read more

Притвор за скопјанец поради обид за убиство

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела Убиство од член 123 став 1, во врска со член 19 (во обид)
Read more

Приведен крадец, пронајдени 7 украдени велосипеди во неговиот дом

По извршен претрес во дом во село Визбегово, скопско, приведен е крадец кај кого биле пронајдени и одземени седум велосипеди.
Read more

Гостиварец физички нападнал сосетка и се обидел да изврши обљуба

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен гостиварец за кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 (во обид) од Кривичниот законик, соо
Read more
play_arrow

МВР со детали и снимка за полициската акција во Арачиново

Министерството за внатрешни работи денеска сузби организирана криминална група инволвирана во вршење на криминални активности од областа на недозволена трговија со оружје и дрога, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Вежбање со танц со Памела

Read more