Хроника

Две девојчиња повредени во Струмичко откако врз нив паднала лулашка

Read more

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Кавадарци

Малолетен велосипедист од Кавадарци е тешко повреден во сообраќајка, соопшти МВР.
Read more

Санкциониран скопјанецот кој возеше во спротивна насока и се пофали на TikTok

Полициски службеници од Одделението за безбедност во патниот сообраќај при СВР Скопје презедоа мерки и активности и денеска го пронајдоа и санкционираа лицето кое со своето возило возеше во спротивна насока во скопската населба Ѓорче Петро
Read more

Во водите на Охридското Езеро се удави млад ракометен голман

Од водите на Охридското Езеро денеска е извлечено телото на Никола Д. (26), голман на ГРК Охрид, поранешен член на РК Металург и репрезентативец во националниот ракометен тим.
Read more

Пронајдено тело на давеник во Охридското Езеро

Беживотно тело утрово е извадено од водите на Охридското Езеро.
Read more

Санкции за три автобуси поради претовар, непочитување на антипандемиските мерки

Полициски службеници од СВР Тетово-ОВР Гостивар денеска во периодот од 6 до 8 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево извршиле контрола во три автобуси на гостиварска туристичка агенција, при што било констатирано дека не се придржувале
Read more

Пожар на Институтот за радиологија во Клинички центар

Скопје, 28 мај 2021 (МИА) – Пожар избувнал попладнево на Институтот за радиологија на Клиничкиот центар во Скопје.
Read more

Приведен 37-годишен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потрага денеска во 14:10 часот на улица „Ордан Чопела” во Скопје го лишиле од слобода 37-годишниот скопјанец М.Р. врз основа на судска наредба.
Read more

Во подрум во Велес пронајден обесен човек

Во Велес во подрум на семејна куќа на улица „Андон Шурков“ е најден обесен 87-годишен старец, чие тело го нашол член на семејството.
Read more

Казнен налог за 31-годишна скопјанка за лажен негативен ковид-тест

Read more

Родители во одбрана на синот за неносење маска им се заканиле на полицајци

Против две лица на возраст од 40 и 43 години Основното јавно обвинителство – Битола поднесе предлог за издавање казнен налог за кривично дело – Спречување на службено лице во вршење службено дејствие од член 382 став 2 во врска со став 1 о
Read more

Малолетник со електричен тротинет тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more