Вести

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на заменик-претседателите и министрите од економските ресори, вчера одржа прес-конференција на која беше презентиран четвртиот пакет економски мерки за ревит
Read more
play_arrow
filter

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, над 100 повредени војници

Во регионот Нагорно-Карабах во тек се жестоки борби меѓу ерменската и азербејџанската армија и во двете земји е прогласена воена состојба
Read more

Санкционирани 643 граѓани за неносење заштитна маска

Read more

Стравот од нови карантини ја турка цената на нафтата

Цената на нафтата падна на светските берзи минатата недела, по снажниот раст една недела претходно.
Read more

Притвор од 30 дена за 10 лица кои учествуваа во нападот на полициските службеници

Притвор од 30 дена добија десет лица кои во четвртокот вечерта учествувале во нападот на петмината полициски службеници, од кои еден беше потешко повреден.
Read more

Со „Чао пријатно“ вечерва почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

Фестивалот на комедијата „Гола месечина“, кој е во продукција и организација на Театар Комедија и под покровителство на Општина Аеродром, ќе се одржи од вечерва до 3 октомври.
Read more

Нов скандал на Трамп: Не плаќал данок за 10 од изминатите 15 години

Американскиот претседател Доналд Трамп во 2016 и 2017 година – годината кога стана претседател и првата година во Белата куќа - платил само 750 долари данок, објави New York Times.
Read more
play_arrow

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Најмалку 23 загинати е тажниот епилог на новата војна што изби во светот, меѓу Азербејџан и Ерменија, околу спорната област Нагорно-Карабах.
Read more

Трамп: Лидерите на Србија и Косово се прегрнуваа во Белата куќа

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека лидерите на Србија и Косово се прегрнувале во Белата куќа и дека било прекрасно да се видат во таа ситуација, кога постигнале договор за нормализирање на економските односи.
Read more

Кратово без активни случаи на COVID-19, најмногу во Скопје 684

Кратово е единствениот град во земјава во кој нема активни случаи на COVID-19. На дното на листата се и Демир Хисар со двајца и Крушево и Пехчево со по тројца активни.
Read more

Променливо облачно со пороен дожд и засилен ветер

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Во најавениот Викенд без ДДВ кој ќе се спроведе на 10, 11 и 12 октомври, граѓаните ќе може да купат домашни производи  и услуги до најмногу 30.000 денари, како и комјутери и ИТ опрема.
Read more
реклама

Дали ви следува платежна картичка од четвртиот пакет мерки?

Read more

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Како помина дебито на Пјаниќ во Барса?

Read more

Samsung го најави новиот модел Galaxy A72 со 5 задни камери

Read more