ВИДЕО: Грижата за езерото е во нивната природа – запознајте ја групата нуркачи кои секојдневно го чистат езерото

Никола Паскали, заедно со своите пријатели од клубот „Акватек“ од Охрид, би биле најсреќни доколку се само нуркачи кои уживаат во длабочините на Охридското Езеро. Но, нивната вредност е многу поголема затоа што се грижат езерото да биде чисто. Не само што треба да сме среќни што имаме луѓе како нив, туку постојано треба да ги истакнуваме како позитивен пример кој ќе нѐ инспирира како треба да се грижиме за природата.

Погледнете го инспиративното видео на охридските нуркачи кои посветено го чистат езерото од смет и инспирирајте се.

Малку е потребно да направиме да биде убаво. За почеток можеби добро е повеќе да се фокусираме на убавите работи кои се случуваат околу нас, да иницираме повеќе активности за заштита на природата и да покажеме дека Заедно и сѐ е можно!

Remote video URL
реклама

Првата капсула за евтаназија одобрена во Швајцарија

Read more

Еврото какво што го знаеме наскоро заминува во историјата

Read more

Три лоши навики на интелигентните луѓе

Read more

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Read more

Промо

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Read more

Зајакнати жени - Зајакната економија

Read more

Македонскиот BtoBet добитник на две престижни награди во iGaming индустријата

Read more

Потрошувачите избраа: Виталиа – најпознат бренд за здрава храна за 2021

Read more
 

Ново

Нови 419 заболени од COVID-19, осум починати

Читај повеќе

Pfizer: Бустер дозата обезбедува заштита од омикрон

Читај повеќе

Серена Вилијамс ќе го пропушти Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Која храна предизвикува воспаление?

Читај повеќе
  • play_arrow

Клоп: Ибра е голем шампион

Читај повеќе

Во Белград уапсени тројца македонски државјани кои се сомничат за тешки кражби

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Во кои знаци се раѓаат најдобрите сопрузи?

Читај повеќе

Предлог за денешниот ручек: Бело пилешко месо со праз

Читај повеќе

Сојот омикрон делумно ја избегнува заштитата од вакцината Pfizer

Читај повеќе