Видео од девојка и мечка како ловат риби стана хит на интернет

На социјалните мрежи е објавено видео од мечка и девојка како ловат риби, а снимката набргу стана хит на интернет.

Откако еден руски сафари парк беше затворен во 2019 година, мечокот Арчи е спасен од Вероника Дичка. И двајцата набргу станале пријатели, па често заедно одат на риболов.

Снимката од Арчи и Вероника додека ловат риби на езеро во Новосибирск набргу стана вирална и доби многу позитивни коментари. Дичка не може да го ослободи Арчи бидејќи целиот живот живеел во заробеништво и веројатно не би преживеал долго во дивина.

Remote video URL

Поради тоа почесто го носи на авантури во природа.

„Ме доживува како член од семејството. Делиме заедно храна, ми спие на рацете и се крие зад мене. Арчи минува цели денови со нас и е вљубен во водата“, вели девојката.

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Чек дис аут

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more

Она кога некој ќе ги спои талибанците со најавната шпица на Friends

Read more

За влез во оваа земја не е потребен PCR тест, туку еколошка заклетва

Read more

Телохранителите на Роналдо се атракција во Манчестер

Read more
 

Магазин

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Читај повеќе

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Читај повеќе
  • filter

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Читај повеќе

Трикови за чистење со домашни намирници

Читај повеќе

Дали постои љубов на прв поглед?

Читај повеќе

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Читај повеќе

Шефе, како се вика петок на англиски?

Читај повеќе

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе