Музика

Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Новата песна  на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. 
Read more
Летните хитови од последните 60 години во 4 минути
play_arrow

Летните хитови од последните 60 години во 4 минути

Компилација од сите летни хитови од овогодинешниот досаден Деспасито, па се до 1958 година, спакувани во 4 минути. Уживајте.
Read more
„Gangnam Style“ не е повеќе најгледано видео на YouTube
play_arrow

„Gangnam Style“ не е повеќе најгледано видео на YouTube

Има нов крал на престолот, а тоа не е PSY со „Gangnam Style“. Спотот за песната „See You Again“ на американскиот рапер Виз Калифа сстана најгледано видео на YouTube на сите времиња.
Read more
Џенет Џексон најави дека се враќа на музичката сцена

Џенет Џексон најави дека се враќа на музичката сцена

Американската пејачка Џенет Џексон се обрати до обожавателите преку видеопорака на нејзиниот профил на Twitter во која зборуваше за нејзиното семејство и за враќањето на музичката сцена.
Read more
Караоке со лошо преведени песни преку Google Translate
play_arrow

Караоке со лошо преведени песни преку Google Translate

Шоуто на Џими Фалон е збогатено со уште еден интересен сегмент: пеење караоке со текстови на популарни песни преведени на други јазици со алатката Google Translate и пак преведени на англиски.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more