Останато

play_arrow

Ајфеловата кула повторно отворена за посетители

Едно од најпопуларните туристички знаменитости во светот, Ајфеловата кула во Париз, повторно е отворена за посета после тримесечен локдаун поради пандемијата со коронавирусот.
Read more
play_arrow

Помина првиот автомобил по новиот мост во Џенова

Откако пред две години се урна мостот Моранди во пристанишниот град Џенова, Италијанците на негово место веќе изградија нов, огромен и модерен мост.
Read more
play_arrow

На крајот на светот: Светилникот Анива

Напуштениот светилник на островот Сахалин изгледа како од некој филм и како да се наоѓа на крајот на светот.
Read more
play_arrow

По 87 години желката Диего се врати дома

Најпозната џиновска желка во светот конечно се врати дома, на архипелагот Галапагос.
Read more
play_arrow

Како Москва се подготвува за воената парада среде пандемија?

Москва интензивно се подготвува за одржување на воената парада за Денот на победата што беше презакажана за 24 јуни.
Read more
play_arrow

Како изумира еден јазик?

Сигурно некогаш сте се запрашале како латинскиот јазик изумрел. Јазик на една огромна империја, а денес живее само на сила во Ватикан.
Read more
play_arrow

Која е разликата помеѓу лате и капучино?

И двете се прават со иста доза на еспресо, се става млеко и тоа во иста големина на чаша. Епа тогаш која е разликата?
Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Деновиве во водите на реката Вардар кај населбата Јане Сандански во Аеродром може да се забележат фамилија на мајка патка и неколку мали патчиња како уживаат по брзата вода.
Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Снимка од борба меѓу два алигатора на голф терен во Јужна Каролина стана вирална на социјалните мрежи.
Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Разводите честопати се комплицирани и непријатни, но ретко што може д се спореди со развод од кралското семејство на Дубаи.
Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Британскиот рапер Свормз го уништи своето Ferrari удирајќи во градски автобус во Лондон.
Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Италијанската авијација го разубави небото над Милано исцртувајќи го државното знаме на задоволство на жителите на градот.
Read more
реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more