Реклами

Десетте најдобри божиќни реклами
play_arrow

Десетте најдобри божиќни реклами

Рекламите обично се насочени кон тоа да ве натераат нешто да купите, но кога станува збор за новогодишните и божиќните реклами, нештата се поинакви, односно, барем ние поразлично ги перцепираме.
Read more
„Lonely Night“, божиќната реклама на Pornhub
play_arrow

„Lonely Night“, божиќната реклама на Pornhub

Pornhub ви посакува среќни празници во новата божиќна реклама наречена „Lonely Night“.
Read more
Погледнете зошто оваа полска божиќна реклама стана хит на интернет
play_arrow

Погледнете зошто оваа полска божиќна реклама стана хит на интернет

Allego, најголемата онлајн продавница во Полска, објави нова реклама за божиќните и новогодишните празници. Во неа, постар дедо од сервисот нарачува книга „Англиски јазик за почетници“ и е на мисија да научи нов јазик.
Read more
Божиќна реклама за H&M режирана од Вес Андерсон
play_arrow

Божиќна реклама за H&M режирана од Вес Андерсон

Божиќните реклами од брендовите веќе почнаа да излегуваат и како да се натпреваруваат меѓу себе кој ќе ја направи најинтересната. Затоа H&M реши да го ангажира режисерот Вес Андерсон за својата.
Read more
Apple објави емотивна божиќна реклама со Франкенштајн
play_arrow

Apple објави емотивна божиќна реклама со Франкенштајн

Немаме секогаш можност да го видиме страшниот лик на Франкештајн во емотивна реклама, но во новата божиќна реклама на Apple тој има сосема поинаква улога.
Read more
Божиќна реклама што ќе ве разнежни
play_arrow

Божиќна реклама што ќе ве разнежни

Погледнете ја првата божиќна реклама на аеродромот Хитроу.
Read more
John Lewis објави малку поинаква божиќна реклама
play_arrow

John Lewis објави малку поинаква божиќна реклама

Британската компанија John Lewis конечно ја објави традиционалната божиќна реклама, која е малку поинаква од минатогодишната.
Read more
Џенифер Анистон го претстави новиот Airbus A380 на Emirates
play_arrow

Џенифер Анистон го претстави новиот Airbus A380 на Emirates

Emirates објави нова интересна реклама со актерката Џенифер Анистон, која го претставува новиот Airbus A380.
Read more
novata_reklama_na_kenzo_e_najludata_shto_dosega_ste_ja_videle-289923.png
play_arrow

Новата реклама на Kenzo е најлудата што досега сте ја виделе

Американскиот режисер Спајк Џонз го режираше промотивниот спот за новиот парфем на Kenzo. Во него ја гледаме актерката Маргарет Квали (ќерка на актерката Енди Мекдауел и поранешниот модел Пол Квали), како лудо танцува.
Read more
reklama_za_dolna_obleka_zabraneta_poradi_erotska_sodrzhina-289817.jpg
play_arrow

Реклама за долна облека забранета поради еротска содржина

Bras N Things мораше да ја повлече рекламата за долна облека со 22-годишниот модел Симона Холцнагел, поради обвинувања дека е со непристојна содржина.
Read more
dokaz_deka_godinite_se_samo_brojka-287823.jpg
play_arrow

Доказ дека годините се само бројка

Новата реклама на Nike со наслов „Nike: Unlimited Youth“ е еден вид краток филм за 86-годишна калуѓерка која дефинитивно ќе ве инспирира да почнете да спортувате.
Read more
nike_objavi_nova_reklama_so_najpoznatite_sportisti_vo_svetot-286145.jpg
play_arrow

Nike објави нова реклама со најпознатите спортисти во светот

Во новата реклама на Nike, со наслов „Unlimited You“, се појавуваат некои од најпознатите спортисти на денешницата. Оваа реклама е дефинитивно една од најдобрите што досега сте ги виделе.
Read more
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Вучиќ: Една голема сила ќе побара повлекување на КФОР и УНМИК од Косово

Read more

Чиј е Ерусалим?

Read more

Нејмар со иронична порака: Ви благодарам што ме лишивте од финалето

Read more