Реклами

adidas_ima_nova_reklama_so_poznati_fudbaleri-285744.jpg
play_arrow

Adidas има нова реклама со познати фудбалери

Во новата динамична реклама на Adidas со наслов „Blah, blah, blah“ Пол Погба вели „Не верувајте во сè што ќе прочитате во весниците“. Тоа се донесува на шпекулациите поврзани со неговиот трансфер во Манчестер Јунајтед.
Read more
unlimited_future_nova_inspirativna_reklama_na_nike-284830.jpg
play_arrow

Unlimited Future: Нова инспиративна реклама на Nike

Во новата реклама на Nike ги гледаме познатите спортисти претставени како бебиња. Меѓу нив се ЛеБрон Џејмс, Серена Вилијамс, Нејмар, Мо Фарах и други. Рекламата е направена од агенцијата Wieden + Kennedy.
Read more
planinata_od_game_of_thrones_ja_promovirashe_svojata_nova_votka-282104.jpg
play_arrow

„Планината“ од „Game of Thrones“ ја промовираше својата нова вотка

Познатиот актер Хафпор Бјорнсон ја промовираше својата нова „Icelandic Mountain Vodka“ во прилично интересно и забавно видео во кое прикажува како изгледа еден ден во неговиот живот.
Read more
dvojnikot_na_leonardo_dikaprio_vo_bizarna_reklama_za_votka-281151.jpg
play_arrow

Двојникот на Леонардо ДиКаприо во бизарна реклама за вотка

33-годишниот Роман Бурцев од Москва, кој стана познат поради неговата сличност со холивудскиот актер Леонардо ДиКаприо, е дел од реклама за вотка.
Read more
dedoto_koj_gi_impresionirashe_bodibilderite_so_svojata_sila-281147.jpg
play_arrow

Дедото кој ги импресионираше бодибилдерите со својата сила

Кенет Леверич, маскиран во стар човек, ги посети младите бодибилдери и спортисти на Muscle Beach во Санта Моника, покажувајќи им на сите како се креваат тегови.
Read more
tatkovcite_se_vistinskite_heroi_vo_novata_reklama_na_dove-276326.jpg
play_arrow

Татковците се вистинските херои во новата реклама на Dove

Козметичката компанија Dove ја објави својата најнова реклама по повод американскиот Ден на татковците. Рекламата е компилацијата од видео клипови од убави моменти помеѓу татковци и нивните деца, направени од вистински луѓе.
Read more
ova_e_prvata_televiziska_reklama_na_pintereset-271655.jpg
play_arrow

Ова е првата телевизиска реклама на Pintereset

Pinterest ја објави првата телевизиска реклама, направена од агенцијата Stinkdigital.
Read more
baby_bay_bebinjata_se_vrakjaat_vo_novata_reklama_na_evian-266997.jpg
play_arrow

Baby Bay, бебињата се враќаат во новата реклама на Evian

Evian објави нова реклама со бебиња, овој пат инспирирана од романот „Гуливеровите патувања“.
Read more
Искрен опис на познатите брендови
filter

Искрен опис на познатите брендови

Од ScoopWhoop направија колекција од смешни постери, каде искрено опишуваат познати брендови. Во галеријата погледнете ги дел од најдобрите. 
Read more
Генијални рекламни идеи
filter

Генијални рекламни идеи

Креативниот маркетинг секогаш го привлекува вниманието, па затоа многу брендови се стремат да смислат иновативен пристап во рекламирање на својот продукт.
Read more
ronaldo_ne_uspeva_da_kjari_vo_nova_interesna_reklama_-254404.jpg
play_arrow

Роналдо не успева да „ќари“ во нова интересна реклама

Фудбалерот Кристијано Роналдо е главната ѕвезда во реклама за француската телекомуникациска компанија SFR. Погледнете ја интересната реклама :) 
Read more
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more