Спорт

Времеплов: Последните 6 минути од незаборавниот дуел на МЗТ со Реал Мадрид
play_arrow

Времеплов: Последните 6 минути од незаборавниот дуел на МЗТ со Реал Мадрид

Шест минутна снимка, а всушност само една минута активна игра: МЗТ го фрли на колена шпанскиот великан со Дејан Бодирога во составот.
Read more
Како Пирло и Баџо пред 19 години го решија Јуве
play_arrow

Како Пирло и Баџо пред 19 години го решија Јуве

Први април 2001 година. Стадион „Деле Алпи“ во Торино. Во тек е 86-тата минута, а Јувентус има минимално водство од 1:0 против Бреша.
Read more
Десетте најконтроверзни сезони во историјата на фудбалот
play_arrow

Десетте најконтроверзни сезони во историјата на фудбалот

Фудбалот е на пауза ширум светот, па време е за анализи на досега одиграното.
Read more
Седум случаи кога фудбалот бил стопиран
play_arrow

Седум случаи кога фудбалот бил стопиран

Во време на пандемија со Covid-19 кога речиси сите фудбалски натпреварувања се стопирани, тимот на Daily Football потсетува на седум случаи низ историјата кога фудбалот запрел од најразлични причини.  
Read more
Хитлер навива за Ливерпул и дознава за прекинот на сезоната
play_arrow

Хитлер навива за Ливерпул и дознава за прекинот на сезоната

Коронавирусот предизвика прекина во Премиер лигата токму во сезоната кога Ливерпул е на прагот конечно после 30 години да ја освои титулата. Адолф Хитлер навива токму за „Црвените“ и одлуката за прекин не му се допаѓа.
Read more
ЕХФ денеска го репризира финалето Шпанија - Хрватска
play_arrow

ЕХФ денеска го репризира финалето Шпанија - Хрватска

Денеска од 18 часот во живо на YouTube каналот на ЕХФ ќе се емитува финалето од последното Европско првенство помеѓу Шпанија и Хрватска.
Read more
10 фудбалски клубови кои потајно се банкротирани
play_arrow

10 фудбалски клубови кои потајно се банкротирани

Екипата на Football Daily често составува контроверзни листи на скокотливи теми.
Read more
Пред 26 години Македонија првпат играше фудбал во Скопје
play_arrow

Пред 26 години Македонија првпат играше фудбал во Скопје

Пред точно 26 години македонската фудбалска репрезентација го одигра првиот официјален меѓународен натпревар на домашен терен.
Read more
10 фудбалски клубови кои се најтешко погодени од пандемијата со Covid-19
play_arrow

10 фудбалски клубови кои се најтешко погодени од пандемијата со Covid-19

Пандемијата со Covid-19 ги стави на пауза сите фудбалски натпреварувања и тоа секако се одразува на финансиската состојба на клубовите, но и на формата на фудбалерите.
Read more
Најдобрите голови во Серија А за изминатата декада
play_arrow

Најдобрите голови во Серија А за изминатата декада

Италијанската Серија А ги одбра најдобрите голови за изминатата декада постигнати во периодот 2010-2019.
Read more
ФИФА ве учи на тактика против коронавирусот
play_arrow

ФИФА ве учи на тактика против коронавирусот

Венгер, Покетино, Мурињо, светските стратези со здружени сили скроија тактика како да го победат натпреварот кој ги прекина сите останати, борбата со чумата на 2020 година, коронавирусот.
Read more
10 фудбалери кои беа богати пред да станат фудбалски ѕвезди
play_arrow

10 фудбалери кои беа богати пред да станат фудбалски ѕвезди

Додека фудбалскиот свет е на пауза поради пандемијата на корона вирусот Covid-19, вестите поврзани со фудбалерите сепак се интересни и актуелни.
Read more
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more