Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Гејмерите со нетрпение ја очекуваат новата игра на Riot – Valorant, која ќе биде достапна од 2 јуни.

Valorant ќе биде бесплатна за PC во поголемиот дел од светот. Станува збор за игра „5 на 5“ која ги спојува елементите од игрите Overwatch и Counter-Strike. Ова е првата поголема игра на Riot од појавувањето на League of Legends oд пред 10 години.

Оние кои ја играат во верзијата бета, ќе им биде рестартирана и ќе стартува повторно. Гласините се дека ќе има нови модови, карактери и мапи, а ќе имаат и нови сервери во Атланта, Далас, Лондон, Мадрид и Варшава, пишува The Verge.

Remote video URL
реклама

Гејминг

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Гик

Маск: Време е Amazon да се разбие

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Читај повеќе

Колку смисла имаат тестовите на антитела на коронавирус?

Читај повеќе

Сепак следат сѐ што правиме онлајн - Google пред тужба за нарушување на приватноста

Читај повеќе

Научниците открија: Овде воздухот е најчист во светот

Читај повеќе
  • filter

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Читај повеќе