Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Бегајќи да не стане оброк на орка кит, видра спас најде на еден брод.

Во водите на Халибат Коув во Алјаска, Џон Дорнелас со својот брод пловел вршејќи работи за компанијата Coldwater Alaska кога станл сведок на трка за живот помеѓу една видра и огромен орка кит кој во неа го гледал својот следен оброк.

Видрата одбрала да ризикува и да се качи на бродот кај човекот и на тој начин се спасила од китот.

реклама

Забава

Најдобрата фејл компилација на неделата

Read more

Стоте фејлови на кои најмногу се смеевме во 2020

Read more

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Рај за велосипедисти

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more
play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more
play_arrow

Топ 20 најзлобни филмски смеења

Read more