Виери: Меси е фудбалскиот Хари Потер

Италијанската легенда го опиша Меси како волшебник по синоќешната победа на Барса среде Торино.

„Барселона беше неверојатна, не ни имаше надигрување. Тие лесно можеа да постигнат 6-7 голови. Играат фантастично“, почнува Кристијан Виери говорејќи за CBS Sports.

Очигледно импресиониран од синоќешната партија на Барса, поранешниот голгетер на Интер не трошеше зборови за аргентинскиот ас.

„Меси е волшебник, тој е фудбалскиот Хари Потер и кога ќе замине во пензија јас ќе го фрлам телевизорот. Нема повеќе да работам на ТВ, ќе си гледам Netflix. Така ќе биде бидејќи кога тој ќе престане да игра ќе нема што да се гледа“, вели популарниот Бобо кој по пензионирањето работи како стручен коментатор во beIN Sports, а често гостува и по спортски емисии.

„Не знам како изгубија од Реал Мадрид, но ако ги гледавте против Јуве ќе си помислевте дека сезонава не можат да изгубат од никој. Тоа е немозможно е според начинот на кој играа“.

Виери кариерата ја заврши во 2009 година во дресот на Аталанта. Против Барса играше во сезоната 1997/98 кога ги бранеше боите на мадридски Атлетико, но против барса на Меси никогаш не играше.

„Секој натпревар е различен, но оваа Барселона која ја видов и која сите ја видоа е едноставно неверојатна. Кога имаш таква десетка, лудо е. Штета е што немаше публика бидејќи фановите треба да гледаат тимови како нив“.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Фудбал

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Read more

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Read more

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Read more

Спорт

  • play_arrow

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Читај повеќе

Кошаркарите не играат против Италија, има позитивни

Читај повеќе

Нов триумф за Вардар, Академија Пандев поразена во Скопје

Читај повеќе

Навивачите на Интер им се заканија на играчите

Читај повеќе

Кошаркарите без Димитријевиќ, но со Вајли денеска против Италија

Читај повеќе

Хамилтон најбрз и на вториот тренинг пред Големата награда на Бахреин

Читај повеќе

Македонските фудбалерки триумфираа на гостувањето во Казахстан

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Читај повеќе