Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Објавен е трејлерот за филмот „King Richard“ во кој го гледаме Вил Смит во улогата на таткото на легендарните тенисерки Венус и Серена Вилијамс.

Трејлерот почнува со увид во семејниот живот во Комптон, Калифорнија, каде Ричард Вилијамс расправа за неговите визии за Венус, Серена и нивните браќа и сестри.

„Во оваа куќа имаме идни доктори, адвокати и неколку тениски ѕвезди“, вели тој.

Серена, Венус и нивната сестра Иша Прајс се меѓу извршните продуценти на филмот. Режисер е Реиналдо Маркус Грон, а сценариото е на Зак Бејлин.

Зборувајќи за одлучноста на нивниот татко од нив да направи тениски легенди, Серена има изјавено:

„Тој беше најважната личност во мојата кариера. Сè започна како идеја. Тоа беше негова идеја којашто го промени спортот, ја промени историјата“, смета Серена.

Премиерата е закажана за 19 ноември, а филмот на HBO Max ќе биде достапен еден месец подоцна.

„Овој свет никогаш не го почитуваше Ричард Вилијамс, но ќе ве почитува вас“, вели Ричард во трејлерот.

Remote video URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Филм & ТВ

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Read more

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Читај повеќе
  • play_arrow

22 септември 1994, беше прикажана првата епизода од култните „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови за вонземјани инспирирани од вистински настани

Читај повеќе