Виландер: Новак делува застрашувачки

Трикратниот победник на Ролан Гарос, Матс Виландер е воодушевен од пресвртот на Новак Ѓоковиќ во финалето.

Србинот по 251 минута игра со 0:2 стигна до победа од 6:7(6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 против Стефанос Циципас.

Швеѓанeцот вели дека Новак уште еднаш ја покажа неверојатната способност да се врати во мечот и покажа дека оваа сезона е во одлична форма.

Новак е дефинитивно фаворитот за титулата на Вимблдон, но и фаворит за УС Опен.

Матс уште еднаш ја нагласи неговата психолошка стабилност.

„Тој има моќ целосно да заборави на резултатот и да ги извлече вистинските удари во вистинско време. Делува уште посвежо како што тече мечот, многу е паметен, дури и многу смирен овие денови. Делуваше непобедливо во третиот, четвртиот и петтиот сет“, заклучи Матс Виландер.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Тенис

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Read more

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимпијадата

Read more

ОИ: Првата светска тенисерка елиминирана уште на стартот

Read more

Ѓоковиќ лесно ја мина првата олимписка пречка

Read more
 

Спорт

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

Читај повеќе
  • play_arrow

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Читај повеќе
  • play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Читај повеќе

Георгиевски: Одлично е чувството да ја израдуваш македонската јавност

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Читај повеќе