ВИП трибината на Маракана ќе го носи името на легендарниот Синиша Михајловиќ

Раководството на српскиот фудбалски шампион Црвена звезда донесе одлука ВИП трибината на западната страна на стадионот „Рајко Митиќ“ во Белград да го носи името на легендарниот фудбалер Синиша Михајловиќ.

„Синиша не беше легенда на Звезда само поради своите квалитети како фудбалер, туку и како човек. Миха никогаш не ја прекина врската со Црвена звезда и Србија, и беше вечен амбасадор на нашиот клуб и народ“, соопшти белградскиот клуб.

Михајловиќ во раната фаза од својата кариера настапуваше за Црвена звезда за која одигра 39 натпревари и постигна 9 гола, а беше незаменлив дел од шампионската генерација која во 1991 година стана европски и светски првак.

Михајловиќ почина на 16 декември лани на 54-годишна возраст од леукемија.

реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more

Фудбал

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Read more

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Read more

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Read more

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе