Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Една фотографија го подели и разбранува интернетот, а коментарите не стивнуваат.

Сарош Лоди, фотограф на див свет од Индија, лани беше на патување во Кенија, каде го посети националниот резерват Масаи Мара.

Овој резерват е познат по исклучителната популација на лавови, африкански леопарди, гепарди и африкански слонови, па Лоди навистина имал што да фотографира.

Сепак, една фотографија се издвојува од ова патување, а по нејзиното објавување на Twitter, направи вистинска бркотница.

Тој ја објави фотографијата со две зебри и постави едноставно прашање: Која од двете зебри е понапред? Таа лево или таа десно? Ова прашање се покажа потешко од она дали зебрите се бели со црни линии или црни со бели линии?

Коментари и објаснувања не недостигаат, а има и многу досетливи одговори.

Што мислите вие?

 

 

Тагови
реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Читај повеќе

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Читај повеќе

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе