Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Одгледувачница на питбул кучиња во САД тренира кучиња за полицијата, за војската, но и за заштита на деца. Кога на тренираните кучиња ќе им се даде команда во одредена ситуација, тие преминуваат во состојба на чувари и постојано го заштитуваат оној кој има потреба од тоа.

Во ова видео ќе видите пример на питбул кој чува, односно заштитува две мали деца. Тој е научен да ги брани децата единствено во случаи кога некој физички би ги нападнал и кога тоа ќе се случи, реагираат брзо, штитејќи ги со телото.

Кучето не напаѓа веднаш, туку чека да се увери дали целта е навистина опасна или не. Кога ќе се увери дека станува збор за опасност, тргнува во напад.

реклама

Чек дис аут

Ова е најголемиот волк во светот

Read more

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more

Преку граница само со доказ за плата поголема од 6.000 евра

Read more

Бодибилдерот Толочко конечно се ожени со секс-кукла

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Снимка од пијана верверица стана хит на интернет

Read more
play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more
play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Read more
play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Read more
play_arrow

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more