Vivo ја најави серијата Х50

Компанијата Vivo официјално ги најави своите први флегшип мобилни телефони за 2020 година, а тоа е серијата X50.

Како што беше најавено, клучната карактеристика на мобилните е камерата која се споредува со очи на камелеон.

Најдобриот моделот од серијата е xX50 Pro+ кој го користи сензорот на Samsung – ISOCELL GN1 од 50 MP.

X50 Pro+ и X50 Pro имаат перископска телефото камера, додека моделот X50 нема.

Деталните спецификации за новите уреди засега не се објавени, но се знае дека X50 Pro+ има Snapdragon 865 процесор со X55 5G модем. Фреквенцијата на освежување на екранот изнесува 120 Hz.

Стандардниот X50 е најтенкиот 5G мобилен на пазарот со само 7,49 mm, а би можел да има Snapdragon 765 процесор.

Тагови
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Мобилни

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Read more

Huawei и ZTE официјално прогласени за закана по националната безбедност на САД

Read more

Смартфонот OnePlus Nord ќе има две предни камери

Read more

Гик

Јапонија развива уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Читај повеќе

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Читај повеќе

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тажна глетка: 103 тони ѓубре извлечени од океанот во една експедиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботи на пареа ќе ја истражуваат Јупитеровата Европа

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Читај повеќе

Huawei и ZTE официјално прогласени за закана по националната безбедност на САД

Читај повеќе

Мисија на Марс: Повторно одложено лансирањето на Perseverance

Читај повеќе

Апликации кои ја поттикнуваат креативноста на децата

Читај повеќе