Влаховиќ по само половина година го смени бројот на дресот

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ, која настапува за Јувентус, во следната сезона ќе го носи дресот со број 9, откако ја промени седумката што ја носеше во првата половина од годината.

Брилијантниот напаѓач за време на јануарскиот преоден рок се пресели од Фиорентина во Јувентус, а потоа беше објавено дека ќе го носи дресот со број 7 кој претходно го носеше Кристијано Роналдо.

Сепак, половина година потоа, Јувентус објави дека Влаховиќ во новата сезона ќе го носи дресот со број 9, кој е карактеристичен за напаѓачите, а пред него го носеше Алваро Мората.

URL

Мората го напушти Јувентус откако клубот не се реши да го откупи договорот од Атлетико, а „Старата дама“ ја напуштија и Паоло Дибала и Федерико Бернардески.

Медиумите во Италија пишуваат дека Федерико Кјеза, или евентуално Анхел Ди Марија, кој сигурно ќе стане нов играч на Јувентус, би можел да ја носи седумката на грбот во следната сезона.

Потсетуваме, Влаховиќ во Јувентус пристигна за обештетување од 70 милиони евра, со тоа што челниците на „Старата дама“ преку бонуси ќе платат уште 5 милиони евра.

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Фудбал

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Read more

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Read more

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Read more

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Read more
 

Спорт

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Читај повеќе

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Читај повеќе

Цеље убедлив против Бутел на Струшкиот ракометен турнир

Читај повеќе

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Читај повеќе

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Читај повеќе

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Читај повеќе

ГН на Австралија нема да биде прва трка во Формула 1 ниту во 2023

Читај повеќе

Австралија без Кирјос на Дејвис купот

Читај повеќе