Вложениот труд носи сатисфакција

Континуиранaта работа на себе и поставувањето цели се суштински компоненти на личниот и на колективниот раст. Во процесот на постојано менување, луѓето што водат сметка за својата физичка и ментална благосостојба, се менуваат кон подобро растејќи секој ден.

Посветувајќи се на амбициозни цели, не само што ги подобруваме нашите индивидуални вештини и способности, туку придонесуваме и за унапредување на заедницата и на општеството како целина. Потребна е храброст да излеземе од комфорните зони, да се соочиме директно со предизвиците и да се стремиме кон остварување на нашите цели и планови. Придобивките од ова „патување“ се навистина трансформативни, нудејќи уникатно чувство на задоволство што доаѓа и од позитивното влијание што можеме да го имаме врз луѓето околу нас. Прифаќањето на овој начин на размислување за раст и напредок, може да доведе до здрав и исполнет живот.

Еден таков настан што води кон севкупно задоволство е настанот „Sparkasse Life Прв до врв“ што годинава се одржува по 12-ти пат. Целиот спортски ден е исполнет со натпревари, дружење и позитивна атмосфера што кулминира со музички настапи на врвот на Водно, а освен со медали, посетителите дома си одат со убави спомени што траат засекогаш.

Шпаркасе Банка, со големо задоволство, продолжува да ги поддржува настаните со кои дели заеднички вредности и порачува да продолжиме да веруваме во себе, зашто задоволството и исполнувањето што нè чекаат на крајот, го чинат животот среќен и квалитетен.

реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Промо

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Read more

Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница

Read more

Победничка комбинација за #ФиналеЗаСитеНавивачи

Read more

Новиот Porsche 911: T-Hybrid за значително подобрени перформанси

Read more
 

Ново

Како помалку да се потите на високи температури?

Читај повеќе

Сончево време со температури до 40°C, в понеделник краткотраен пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Читај повеќе
  • filter

22 јуни 1941, Хитлер ја почнал инвазијата на СССР

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Како снема струја на Балканот?

Читај повеќе

Пресуда против најбогатото семејство во Велика Британија

Читај повеќе

Барселона планира да забрани изнајмување станови на туристи

Читај повеќе

Град Скопје: Не сме надлежни за постапување во случаите со змии

Читај повеќе