Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Поранешниот фудбалер Вејн Руни повторно се најде среде скандал. Заврши  на насловните страници на странските медиуми по бурната забава со неколку 21-годишни девојки. Вели дека целата ситуација е наместена.

Руни се забавувал во ноќен клуб каде била присутна и инфлуенсерката Тајлер Рајан со две пријателки. Според пишувањето на Daily Mail, фудбалерот се бакнувал со една од нив, а сите тројцата завршиле во хотелска соба во Манчестер.

Нивната забава завршила откако Вејн повикал полиција додека девојките почнале да го фотографираат дружењето со него и да објавуваат фотографии на социјалните мрежи. Во една прилика Руни спие додека девојките се фотографираат со него.

Зошто Руни повика полиција?

Бидејќи се посомневал дека девојките сакаат да го уценуваат со фотографиите и дека целата ситуација била наместена.

Полицијата соопшти дека нема да има истрага за наводните тврдења на Руни.

Тој е во врска со Колин скоро две децении, во брак се од 2008 година и имаат четири деца.

Remote video URL
Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Фудбал

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Read more

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more
 

Спорт

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Читај повеќе

Кој е Ханибал, новиот Пол Сколс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Читај повеќе

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Читај повеќе

Куман: Меси беше тиранин на тренинзи, ги фрлаше во сенка сите соиграчи

Читај повеќе

УЕФА го утврди терминот за дуелот на Шкендија во младинската ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Манго фармерот кој ги освои фудбалските љубители

Читај повеќе

Формула 1 ќе го напушти четиридневниот формат на ГН на Монако

Читај повеќе