Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Б.С.Б.
/ 26.07.2021 / 12:39

Лејди Кити Спенсер, 30-годишната внука на покојната принцеза Дијана вчера во Рим се омажи за јужноафриканскиот милијардер, 62-годишниот Мајкл Луис, пренесе Daily Mail.

Последната недела Кити ја помина во Италија во друштво на најдобрите пријателки за да се подготви за свадбата. Церемонијата се одржа во луксузната вила Aldobrandini.

Кити е во врска со 32-години постариот милијардер веќе 3 години, се свршија кон крајот на 2019 година. Пред врската со Мајкл, Кити беше во врска со уште постар човек кој во 2017 година ја остави поради романса со актерката Елизабет Харли.

Убавата внука на принцезата Дијана, за најсреќниот ден во нејзиниот живот, блесна во шест фустани за свадбата, во креација на Dolce & Gabbana.

реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Филипче: Од средината на октомври нова мерка - ќе може да функционираат само целосно вакцинирани граѓани

Read more

Стил

paco rabanne PHANTOM - моќен машки парфем од нова галаксија

Read more

Модна недела во Милано - што може да научиме од уличниот стил?

Read more

Тажна исповед на Линда Евангелиста: Трајно сум деформирана

Read more

RESERVED - Европскиот бренд конечно во земјава

Read more
 

Магазин

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Читај повеќе

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Читај повеќе
  • filter

Неколку идеи за есенска декорација кои не чинат многу

Читај повеќе

Трикови за чистење со домашни намирници

Читај повеќе

Дали постои љубов на прв поглед?

Читај повеќе

Крцкаво однадвор, меко одвнатре: Најдобриот рецепт за пилешко во бел сос

Читај повеќе

Шефе, како се вика петок на англиски?

Читај повеќе

Зошто сѐ ве боли два дена после вежбање?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе