Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Снимањето на култната епизода на „Friends“ ќе започне во април, а набргу после тоа ќе биде и прикажана.

Специјалната епизода на „Friends“ најпрвин требаше да биде прикажана на стриминг платформата HBO Max во мај 2020 година, но прикажувањето беше одложено поради пандемијата.

Поминаа 16 години од последната епизода на култната серија, така што фановите со нетрпение ја очекуваат новата епизода.

Remote video URL

Лиса Кудроу која го толкуваше ликот на Фиби претходно откри детали за специјалната епизода.

„Повторно сме заедно пред публиката, а тоа не се случило од 2004 година кога се разделивме“, рече таа. 

Во меѓувреме, погледнете го видеово за да се расположите:

Remote video URL
Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе