Во Бразил речиси два милиона заразени со COVID-19

Во Бразил во последните 24 часа се регистрирани нови 39.924 случаи на коронавирус.

Од почетокот на пандемијата досега во земјата се заразени точно 1.996.748 лица, пренесуваат британските медиуми.

Во последните 24 часа починале 1.233 лица, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 75.366. 

Вториот тест на Болсонаро позитивен на коронавирус

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро повторно е позитивен на тестот за коронавирусот, пренесе CNN.

Болсонаро, познат по тоа што ја негира моќта на вирусот COVID-19 и го нарекува „обичен грип“, на 7 јули објави дека е позитивен на коронавирусот.

Неговата здравствена состојба е добра и тој ќе се врати на работа доколку тестирањето подоцна оваа недела покаже дека е негативен на коронавирус, пренесуваат британските медиуми.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Свет

Во Москва отпуштаат од работа лица кои не сакаат да се вакцинираат

Read more

Северна Кореја не сака никаков контакт со САД

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Во 2020 животот најскап бил во Швајцарија, а најевтин во Романија

Read more
 

Вести

Приведени четири лица од Стајковци, нападнале вработен на бензинска станица

Читај повеќе

Викендов ќе пристигнат 500.000 вакцини на Sinovac, утре уште 100.000 на Pfizer

Читај повеќе

Џафери ќе ги распише локалните избори на на крајот на јули или почетокот на август

Читај повеќе

Во Москва отпуштаат од работа лица кои не сакаат да се вакцинираат

Читај повеќе

Северна Кореја не сака никаков контакт со САД

Читај повеќе

Утре без струја делови од Аеродром, Кисела Вода и Илинден

Читај повеќе
  • play_arrow

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Читај повеќе

Мал број заразени со коронавирус, учениците да се вратат во училиштата

Читај повеќе

Земјава во портокалова фаза, да се почитуваат мерките за заштита

Читај повеќе