Во кои телефонски брендови имате најмногу доверба?

Компанијата Counterpoint направи „Листа на доверба“, во која се наведени сите производители на Android мобилни телефони.

Тие се рангирани врз основа на четири критериуми - софтвер, безбедност, квалитет на изработка и деловна употреба.

Како што истакнуваат од Counterpoint, софтверот и безбедносните ажурирања за телефоните со Android се критичен сегмент затоа што, поради пандемијата, многу повеќе луѓе користат интернет за да работат од дома.

Втора година по ред Nokia е на првото место на нивното истражување за обезбедувањето поддршка за клиентите во овие два аспекта, а дури 98% од производителите не нудат постојани ажурирања на софтверот и безбедносните patches.

Производителите треба да исполнат неколку критериуми за да се најдат што е можно повисоко на листата: покрај безбедносните ажурирања и софтверот, се тестира и издржливост при мерење на сила, падови, удари, гребнатини, термички тестови, изложеност на течност итн.

На второто место на „Листата на доверба“ е OnePlus, следен е Samsung, а по него Realme, Xiaomi и Huawei. Топ 10 ја комплетираат Oppo, Lenovo, LG и Vivo.

Дали се согласувате со оваа листа? Во кој бренд Вие имате најмногу доверба?

Тагови
реклама

Масовно иселување: Зошто си заминуваат луѓето од Македонија и дали би се вратиле?

Read more

Бил Гејтс: Треба да се подготвиме за нова пандемија

Read more

Пробајте нешто ново: Извонредни трикови за незаборавна предигра

Read more

За малку избегнат судир на патнички авион и НЛО

Read more

Мобилни

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Read more

Сè што треба да знаете за новата Nokia 3.4

Read more

Apple почна со тестирање на смартфон на преклоп

Read more

Како ќе изгледа претстојниот смартфон OnePlus 9?

Read more

Гик

Клучни информации за дел од досегашните вакцини против COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Читај повеќе

Познати нови детали за смартфонот OnePlus 9 Pro

Читај повеќе

Велешка „Брако“ создаде моќна еколошка машина за чистење

Читај повеќе

Никој не го прашува Трамп: Бајден ќе го добие претседателскиот профил на Twitter

Читај повеќе

Зоната на смртта на Монт Еверест контаминирана со микропластика

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдени телата на господар и слуга кои настрадале во ерупцијата во Помпеја

Читај повеќе
  • play_arrow

Креаторите на Hitman прават видеоигра за Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Читај повеќе