Во кујна со Гордон Ремзи: Пет готвачки вештини што треба да ги совладате

А.С.
/ 16.05.2021 / 12:06

Тимот на светски познатиот готвач Гордон Ремзи состави пет претходни видеа во едно, помагајќи ви да ги совладате основните вештини во кујната - готвење ориз, сечкање кромид, острење нож, обескостување риба и готвење тестенини.

 

реклама

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more
play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more
play_arrow

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more
play_arrow

Како радикалните градинари го окупираа Њујорк?

Read more
play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more
play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more