Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Филмското студио Lionsgate потврди дека акциониот „John Wick’ ќе добие петти дел.

Ова го соопшти директорот на студиото, Џон Фелтхајмер, кој истакна дека петтиот дел ќе се снима напоредно со четвртиот, чија премиера е планирана за 27 мај 2022 година.

Снимањето би требало да започне идната година, зависи од обврските на Киану Ривс. Првиот дел на филмот беше прикажан во 2014 година и заработи скоро 87 милиони долари, со буџет од 20 милиони долари.

Вториот дел беше прикажан во 2017 година и стана хит на бокс-офисот со заработка од 172 милиони долари. Тоа беше доволна причина Lionsgate да сними трето продолжение кое беше прикажано во 2019 година и ги надмина очекувањата. Филмот заработи 327 милиони долари.

Тоа беше добра причина за најава на четврти и петти дел од акционата драма за платен убиец кој се враќа во светот на криминалот, откако ќе почине жена му.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Филм & ТВ

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Read more

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Read more

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Read more

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Read more

Сцена

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе

Почнува 19. Синедејс – Цело Скопје ќе биде кино на отворено

Читај повеќе

Мадона режира биографски филм за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix направи документарец за „финиот убиец“ кој ја потресе Америка

Читај повеќе
  • play_arrow

„Emily in Paris“ – нова Netflix серија од креаторите на „Sex and the City“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Читај повеќе
  • play_arrow

10 причини зошто „Dune“ ќе биде најдобриот научно-фантастичен филм на деценијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mulan“

Читај повеќе