Во претстојната епизода конечно ќе се открие како The Simpsons ја предвидуваа иднината

Во претстојната епизода од анимираната серија „The Simpsons“ конечно ќе откријат како ја предвидуваат иднината.

Создадена од Мет Гронинг, серијата е во етерот повеќе од три децении, а за прв пат се емитуваше на 17 декември 1989 година, што ја прави најдолгата американска телевизиска серија во ударен термин.

Од предвидување на кризата на трошоците за живот во Обединетото Кралство до Доналд Трамп како претседател на САД, па дури и пандемијата на COVID-19, писателите на сценариото очигледно знаат нешто што ние не го знаеме.

Сценаристот и продуцент на серијата, Мет Селман, неодамна изјави за Deadline дека претстојната епизода од 34. сезона ќе открие сè.

Remote video URL

„Имаме уште една луда концепт епизода која објаснува како 'The Simpsons' ја знаат иднината. Тоа е концепт епизода со многу луди работи во неа, но објаснува како тие можат да ја предвидат иднината“, рече тој.

Зборувајќи за тоа како, после толку време, продуцентскиот тим успева да ја одржи серијата толку свежа, Селман рече: „Тоа е нашиот најголем креативен предизвик, да се погрижиме секоја епизода да биде единствена и посебна и да има нешто свежо да каже. За среќа, светот продолжува да испорачува работи што треба да се рефлектираат во огледалото на Спрингфилд. Затоа, тоа е благодарност до светот, но и светот треба да биде подобар. Немам проблем да ја повторам емотивната динамика“.

„Не можете само да ги вкрстувате емотивните семејни приказни затоа што веќе сте ги кажале тие емотивни семејни приказни. Но, мора да имате нешто ново да кажете за надворешниот свет или нов аспект од врската за да истражите што е поконкретно и поинтересно“, додаде тој.

Тагови
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Read more

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Read more

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 епизоди од CSI базирани на вистински злосторства

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе гледаме на Netflix во октомври?

Читај повеќе
  • play_arrow

Додека Брус Вилис е во пензија, неговиот „дигитален близнак“ снима реклами

Читај повеќе

Епидемија на сифилис ја стопираше порно индустријата

Читај повеќе

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе