Водич за почетници: Како да го користите Chat GPT?

Chat GPT е чет-бот што користи вештачка интелигенција, опремен со огромен сет на податоци, со крајна цел да даде човечки одговори на различни прашања и барања во формат за разговор.

Може да помогне во различни лични и деловни задачи, како што се пишување содржина, смислување маркетинг план, пишување приказни и поезија. Може да пишува и компјутерски код, да преведува јазик, да пишува истражувачки трудови и да резимира книги, филмови и статии.

Во ова видео дознајте како да го користите со сè што има да понуди.

реклама

Интернет

На Twitter му се заканува забрана од ЕУ

Read more

Дали знаете како да си ја зачувате приватноста на сите ваши апликации?

Read more

Како да проверите дали некој ви ја „хакнал“ лозинката?

Read more

Рекламите стигнаа и на Gmail

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more
play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Read more
play_arrow
Зачинето пилешко со црвен пипер

Зачинето пилешко со црвен пипер

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Свински кременадли во путер со лук

Read more
play_arrow

Најголемо промашување во секој тим од Премиер лигата оваа сезона

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Super Mario Bros. Movie

Read more
play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Read more
play_arrow

Токсична позитивност: Вистината зад зависноста од самопомош

Read more
play_arrow

Што ако во вселената би можело да се дише?

Read more
play_arrow

10 неверојатни факти за вселената

Read more