ЗИМСКИ ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Војдан Стојановски премина во Гравлин-Данкерк

Македонскиот капитен за кратко време направи промена и од еден француски клуб премина во друг.

Бекот Војдан Стојановски нема повеќе да настапува за тимот на Елан Беарне. По само два месеца играње за тимот кој порано беше познат како По Ортез, Војдан потпиша за Гравлин-Данкерк кој се наоѓа на другиот крај на Франција. Добрите игри во француската лига му донесоа подобра понуда.

На неговиот нов тим не му оди добро и по 18 натпревари има скор од само 5 победи и 13 порази од кои 9 во активна низа. Капитенот на македонската репрезентација треба да му помогне на тимот близу белгиската граница да избори опстанок во најквалитетната француска лига.

Стојановски потпиша договор до крајот на сезоната, а за евентуално продолжување на соработката ќе зависи токму од пласманот на Гравлин-Данкерк, односно дали ќе избори опстанок. Тој на новиот тим ќе му се приклучи на 20-ти овој месец.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Кошарка

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Read more

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Read more

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Read more

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Read more

Спорт

Пандев несопирлив на 37 години: Со гол ја почна сезоната во Серија А

Читај повеќе

Во Тотенхем е тесно, ПСЖ почна преговори за Деле Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал сензационално испадна од Мастерсот во Рим

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Читај повеќе

На Ѓоковиќ му „пукна филмот“ и го тресна ракетот од земја

Читај повеќе