Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Volkswagen го менува начинот на продажба за своите електрични автомобили од семејството ID и ќе ги продава онлајн.

Оние коишто сакаат да купат електричен автомобил на Volkswagen можат директно да го нарачаат од компанијата.

Наместо на продажбата, дистрибутерите ќе бидат фокусирани на организирање на тест-возење и олеснување на трансакциите, како и ќе се погрижат за тоа автомобилите да пристигнат безбедно до своите купувачи.

Новиот систем го усвојуваат сите партнери за продажба на Volkswagen ширум светот, а во Европа продажбата на моделот ID.3 започнува наредниот месец. Ова е уште еден начин како електричните автомобили ќе ја променат автомобилската индустрија, но и начин како да се зголеми продажбата на електрични автомобили.

Тагови
реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Read more

Љубов без граници: Животот на интернационална двојка низ искрени илустрации

Read more

Автомобили

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Ново

Како твитерџиите реагираат на 80-часовниот полициски час?

Читај повеќе

Чулев: На земјава ѝ се потребни избори, но здравјето на граѓаните е приоритет

Читај повеќе
  • filter

Љубов без граници: Животот на интернационална двојка низ искрени илустрации

Читај повеќе
  • play_arrow

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Читај повеќе

125 нови заразени со коронавирус, 46 се од Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Домашни бургер лепчиња без јајца – и не ви треба рерна за печење

Читај повеќе

Филипче: Објавувањето број на новозаразени не смее да биде трка на ексклузивитет

Читај повеќе

Отец Пимен: Дајте ние живите да им помогнеме на живите

Читај повеќе