Volkswagen го објави тизерот за редизајнираниот Tiguan

Tiguan е многу важен модел за компанијата Volkswagen и е најпродаван на светскиот пазар, а сега германскиот гигант планира да го освежи.

Засега има многу малку детали за редизајнираниот Tiguan. Volkswagen го објави тизерот за новиот SUV кој го прикажува неговиот нов изглед на предната маска.

Актуелната решетка на ладилникот и предните LED светла се со иста должина, но обновените модели ќе имаат помали и поагресивни светлечки елементи и подлабока решетка за ладилникот. На предниот дел е и редизајнираното VW лого.

Новиот Tiguan ќе има и нов infotainment систем наречен MIB3 за кој не се знае многу, но познато е дека ќе поддржува over-the-air надоградба и Wi-Fi поврзаност. Се очекуваат и промени во внатрешноста на автомобилот.

Од Volkswagen најавија дека новиот Tiguan ќе има спортски изглед и погон на сите четири тркала.

Volkswagen ќе го претстави освежениот Tiguan ова лето.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Концепти

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Read more

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Автомобили

 • play_arrow
 • filter

Ова тјунирано Audi е најбрзиот СУВ во светот

Читај повеќе
 • play_arrow

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
 • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
 • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
 • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
 • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
 • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе