Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Стотици волонтери низ цела Шпанија зедоа учество во чистење на морскиот брег во петокот.

Акцијата се одвуваше истовремено на 40 локации околу Шпанија и имаше за цел да го исчисти морскиот брег од ѓубре и отпадоци, вклучувајќи и маски и ракавици кои почнаа да ги загадуваат водите откако почна пандемијата со COVID-19.

Волонтери ги чистеа плажите, а нуркачи морското дно.

реклама

Чек дис аут

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more

Дин по 2 месеца се враќа кај лавовите - добредојде или?

Read more

Дали би се преселиле? – Италијанско село нуди 20.000 евра за да почнете бизнис

Read more

Погледнете како Кинезите преместија петкатна зграда од едно место на друго

Read more

Нови видеа

play_arrow

Среќа во несреќа: Остана нечепнат по сообраќајка пред нос

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години?

Read more
play_arrow

И Harley има нов електричен велосипед

Read more
play_arrow

30-минутен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Обожавателите разочарани од новиот филм за Дејвид Боуви

Read more
play_arrow

НАСА планира да испрати подморница на Титан

Read more
play_arrow

Светски фудбалери кои некогаш биле бегалци

Read more
play_arrow

Јапонски експериментален воз достигна брзина од 382 км/ч

Read more
play_arrow

Руски диви „хакери“ бираат победник помеѓу Трамп и Бајден

Read more
play_arrow

„The White Tiger“ - новата серија на Netflix со Пријанка Чопра

Read more
play_arrow

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Read more
play_arrow

10 теории за вселената што ќе ве држат будни длабоко во ноќта

Read more